tomenu

MED TWIST sa vyrába ako samostatne stojaci systém, prípadne s podperným systémom v prednej časti. Konštrukcia sa skladá z hliníkových vodiacich líšt a nosných, obvodových profilov, ktoré sú spojené so stojkami. Nosný, obvodový profil zároveň funguje ako žľab a slúži na zber vody stekajúcej z lamiel. Odvod vody zo žľabu zaisťujú stojky.
Mediterána sa kotví konzolami umiestnenými na konci vodiacich líšt a držiakmi, ktoré sú súčasťou stojok, prípadne vo verzii ako samostatne stojaca sa kotví iba držiakmi, ktoré sú súčasťou stojok. Hliníkové lamely, ktoré tvoria strechu mediterány, poháňa lineárny motor a sú schopné sa natáčať v rozmedzí uhlov 0 až 135 stupňov. Zatvorená poloha garantuje najlepšie možné zatesnenie proti dažďu. Polohu hliníkových lamiel je možné zvoliť v závislosti od vysunutia, a to tak, že lamely sú rovnobežné so stenou (verzia FRONTAL) alebo kolmo na stenu (verzia LATERAL).
Lamely mediterány možno vyplniť polystyrénom na lepšie tlmenie hluku z dažďa. Mediteránu si možno objednať vrátane bodových svetiel umiestnených priamo v lamelách alebo obvodovom profile. Prípadne si možno objednať pásky RGB integrované v obvodovom profile, ktoré umožňujú voliť farbu svetla zo 7 rôznych odtieňov.

1434106211_med_twist-(1)

Konštrukcia:

  • Hliníkové vodiace lišty
  • Hliníkový nosný systém prednej časti 150 x 150 mm
  • Hliníkové lamely
  • Nosný profil slúži zároveň ako žľab
  • Farba hliníkovej konštrukcie - štandardné farby Antracit 416, Strieborná (imitácia nehrdzavejúcej ocele), Biela (RAL 9010), Béžová (RAL 1013), Hnedá (RAL 8017). Ostatné farby s príplatkom a dlhšou dodacou lehotou.

    Farba drevenej konštrukcie - štandardné farby Transparentné a Mahagon; za príplatok a s dlhšou dodacou lehotou Orech, Zelená, Antracit, Biela, Biela krycia, Béžová krycia.

Ukotvenie:

  • Predná časť je ukotvená pomocou držiakov do podlahy, ktoré sú umiestnené na koncoch stojok nosného systému
  • Zadná časť je ukotvená pomocou konzol na stenu, ktoré sú umiestnené na koncoch vodiacich líšt

1

 

Ovládanie:

  • Vysunutie poťahu zabezpečuje rúrkový motor 230 V, ovládaný diaľkovým ovládačom prenosným alebo umiestneným na stene.
Technické parametre
 

max.šírka

( cm )

max. vysunutie

(cm )

MED TWIST samonosná 900 710
MED TWIST lamely rovnobežne so stenou 900 710
MED TWIST lamely kolmo na stenu 710 900
tomenu