tomenu

Pojem tieniacia technika zastrešuje široký sortimet výrobkov, ktorých hlavnou náplňou je spríjemniť svojim uživateľom pobyt v interiéru aj exteriéru za horúcich slnečných dní. Okrem tienenia a doplnenia vzhľadu exteriéru a interiéru majú tieto zariadenia aj ďalšie iné funkcie, ktoré ocenia aj najnáročnejší zákazníci. Aby bol so svojím tieniacím zariadením zákazník spokojný, je potrebné ujasniť si čo všetko od tienenia očakáva, ako ho bude ovládať, či bude tienenie súčasťou stavby, prípadne ako by sa mal oň starať, aby sa čo najviac predĺžila jeho životnosť.

V súčasnej dobe je v ponuke široký sortiment tieniacej techniky a závisí od zákazníka aký typ si vyberie

Interiérové tienenie si získáva stále väčšiu obľubu vďaka schonosti dotvárať interiér. Je cenovo dostupné a výhodou sú krátke dodacie lehoty a rýchla montáž.

sm_1241299922_elegance   latkove-vertikalie-2   dscn1240

 

Exteriérové tienenie žiadajú predovšetkým majitelia rodinných domov, kde ocenia:

  • väčšiu účinnosť tienenia (veľká časť tepla neprejde až ku sklu, ktoré sa neprehrieva a nezvyšuje toľko teplotu v miestnosti ako interiérové tienenie).
  • architektonický prvok  - vonkajšie tienenie dotvára vzhľad budovy a v súčasnej dobe stále viac architektov a projektantov začleňuje tieniacu techniku do budúcej budovy
  • kažvý typ vonkajšieho tienenia má svoje výhody:

                        - Vonkajšie žalúzie sú najobľúbenejšou vonkajšou clonou predovšetkým pre to, že lamely sa dajú naklápať a tým reguľujú intenzitu svetla v   miestnosti. Vonkajšie žalúzie je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch a preto sú vhodné aj pre tienenie veľkých presklenných plôch.

                       - Hliníkové rolety majú schopnosť celkom zatemniť miestnosť. Pancier rolety tvorí jednlitú plochu a tým má aj bezpečnostnú funkciu ako prekážka proti vlámaniu. V chladných mesiacoch môžu rolety ako izolačný prvok šetriť náklady na vykurovanie a slúžia aj ako ochrana proti hluku.

                       - Látkové clony ľahké vzdušné a človek sa za nimi necíti uzatvorený. Variabilitou farieb a vzorov splnia estetické nároky každého záklazníka. Veľmi dobre ich je možné sladiť s fasádou.

Technické tkanimy Soltis a Screen sú perforované (dierkované) a vďaka tomu vidí uživateľ čiastočne von a presto sú schopné odtieniť veľkú časť tepelného aj slnečného žiarenia. Navíjace mechanismy látkových clon je možné umiestniť do veľmi malého priestoru, ale vyrábajú sa aj vo veľkých rozmeroch. V prevedení ZIP clona nahrádza aj sieť proti hmyzu.

 

  • Komfort motoricky ovládané vonkajšie clony prinášajú nadštandartný komfort ovládania. obvzlášť v kombinácii s rôznymi typmi inteligentného riadenia po drôte, či rádiového. Clony môžu byť zlučované do ľubovoľných skupín a ovládané napr. programovateľnými centrálnymi hodinami, slnečnou či veternou automatikou. Je možné je napojit na centrálny riadiaci panel budovy ovládajúci vykurovanie, klimatizáciu či zabezpečovacie systémy.

f-80-0011  sm_1242161701_01  roltex-75

                  

tomenu